Mermer Plaka

Mermer insanlık tarihine bakıldığında en eski zamanlardan bu yana kullanılan madenlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Pek çok özelliği sayesinde her dönemde popüler bir maden olan mermer, hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda uzun süreli şekilde değerlendirilebilmektedir. Özellikle kullanım önerilerine dikkat edilmesi halinde kişiler sorunsuz bir kullanım garantisi elde edebileceklerdir. Aynı şekilde mermer plakalar da kendine has olan ölçüleri sayesinde iç ve dış mekânlarda hazır şekilde değerlendirilebilmektedir. Plaka haline getirilip satışa sunulan mermer modellerinde sadece ebat yönünden değil renk ve biçim yönünden de alternatiflere erişim sağlayabilirsiniz. Yakın geçmişe kadar beyaz ve gri renklerde olan mermerlerde artık hemen her renk üzerinde çalışma sağlanabilmektedir. Son yıllarda özellikle siyaha çalan renklerin popüler olduğu plakalarda pembe tonları da kahve tonları da sık bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanımlarda renk alternatifleri olması sayesinde mekânla uyum sağlama sorunu da ortadan kalmıştır.

Mermer Plaka Ölçüleri

Mermerler bahsedildiği üzere kullanım şekil ve alanlarına göre farklı alternatifler bulundurmaktadır. Bu da plaka ölçülerinin değişim göstermesi sonucunu oluşturmuştur. Müşterilerimiz genellikle tek bir ölçüt üzerinden satış yaptığımızı düşünmektedir. Ancak mermer plaka ölçüleri anlatacak olduğumuz etmenlere göre değişim göstermektedir. Ebatsız olanlarda ortalama rakamlar 150 – 250x200 – 300 şeklindedir. Fakat ebatsız şekilde üretimi yapılan özel ölçü ürünlerimiz de bulunmaktadır. Bunlarda ise yine tercihlere ve kullanılacak olan alana göre değişim göstermekle birlikte 30x30, 40x40 ya da 60x60 gibi farklı seçeneklerde arasından karar verilmesi mümkündür. İmalatların özel olması sayesinde yüzey dokusu açısından da bir karara varılması mümkündür. Mermer plakalarda yüzey dokularında cilalı ya da mat cilalı olan modeller en çok tercih edilenlerdendir. Son zamanlarda kumlanmış plakalar da kullanım sıklıklarını artırmaları ile popülerliklerini yükseltmişlerdir. Renk ve model konusunda plakaların nerede kullanıldığına göre karar verilmesi daha doğru olacaktır. Bu şekilde verilen kararlar mermerlerinizin mekânınız ile tam bir uyum sağlamasını garantileyecektir.

Mermer Plaka Kenar Kalınlıkları

Mermer plaka ebatları anlatıldığı üzere klasik olanları da özel şekilde üretilenler de içerisinde bulundurmaktadır. Firmanız genel ebatlarda olduğu gibi kalınlık konusunda da mümkün olduğu kadar esneme sağlayabilmektedir. Özel üretim isteyen uygulamalarda kalınlıkların standart kalınlıklarının en azı 10 mm ile başlamaktadır. Durumuna göre 20 ya da 30 mm şeklinde kalınlık uygulamaları da yapılabilmektedir. Verilen rakamlar ortalama değerler olduğu için birkaç mm üzerinde ya da aşağısında çalışmalar gerçekleştirilmesi de mümkündür. Mermer plaka kalınlıklarında özel imalatlarda kalınlıkların belirlenmesinde ürüne göre de hareket edildiği unutulmamalıdır. Bilindiği üzere mermer oldukça ağır ve kaliteli doğal taşlar arasında yer almaktadır. Bu neden yüzünden olması gerekenden daha ince veyahut kalın olması durumlarında istenen uzun ömürlü sonuçlara ulaşım sıkıntısı yaşanabilmektedir. Alanımızda profesyonel olduğumuz için sizler için en ideal ölçütleri hesaplayarak kaliteli sonuçlar almanızı garantiliyoruz. Bundan ötürü yapmanız gereken tek şey plakaya nerede ihtiyaç duyduğunuzu ve mermer plaka kullanmak istediğiniz alanın ölçüsünün ne olduğunu belirlemek. Geri kalan işlemleri sizler için tamamlayarak nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiği konusunda da bilgi almanızı sağlıyoruz.

Mermer Plaka Kullanım Alanları

Mermer kullanım alanları geçmişten bu güne ihtişamı belirtmek için hemen her yere yayılmış durumdadır. Bakıldığında özellikle görkemli camilerde veyahut saraylarda ince detayların tamamında mermer kullanıldığı görülmektedir. Geçmişten günümüze gelen durum halen aynı şekilde devam etmektedir. Ancak artık konutlara da taşınan mermerler, kaliteli ve uzun ömürlü kullanımın keyfinin herkes tarafından sürülmesini garantilemektedir. Mermer plaka kullanım alanlarında iç de dış mekân tercihlerine göre hareket edilmektedir. İç mekânlarda plakanlar hem yer hem de duvar döşemelerinde değerlendirilebilmektedir. Aynı şekilde ürünlerimiz merdivenlerden geniş basamaklara kadar hemen her yerde rahat bir şekilde değerlendirilebilmektedir. Kullanım sıklığına oda bazında bakıldığında mutfaklar ve banyolar ilk sırayı almaktadır. Büyük konutlarda özellikle giriş ve hol bölümlerinde de mermer plakaların tercih edildiğinden bahsetmeden geçmek istemiyoruz. Bu sayede konuklarınız daha evinize girerken bile farklı bir etki ve izlenim yakalayabilecektir. Üstelik plakaları sadece belli bölümlerde değerlendirerek odak noktası haline getirilmek istenen alanlara da karar verilebilmektedir.

Mermer Plaka Fiyatları

Mermer plaka fiyatları iç ve dış mekân dekorasyon ve yapı malzemelerinin diğerlerinde olduğu gibi bilgilendirmeler içermektedir. Öncelikle bu tür malzemelerin rakamları belirlenirken kalite ilk ölçütlerden biri olarak lanse edilmektedir. Mermer doğal bir taş olduğu için renkleri nadir bulunanlar biraz daha pahalı olabilmektedir. Aynı şekilde ithal ürünler de fiyat dalgalanmalarının yaşanmasına yol açmaktadır. Konu hakkında verebilecek olduğumuz bilgiler net rakam erişimlerinin bu şekilde gerçekleşmeyecek olması ile sürmektedir. Çünkü mermer plaka kullanımının ne kadar olduğu rakamları kesinleştirmektedir. Bundan kaynaklı olarak fiyat önerileri için ilk etapta kaç metre karelik bir alanın olduğu hesaplanmalıdır. Hesaplamaların ardından ise sıra plaka renk ve modellerinin seçimine gelmektedir. Seçimlerin hemen ardından rakam hesaplamaları yapılmaktadır. Ödeme kolaylıkları her daim sağlanan firmamızda dönemsel şekilde devam eden kampanyalar da bulunmaktadır. Böylelikle kaliteli olan mermer plakalar en iyi rakam garantisini de içererek siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Mermer Plaka Özellikleri

Bireylerin mermer plaka özellikleri hakkında doğru bildikleri pek çok yanlış bulunmaktadır. Ürünlerimiz doğal mermer olduğu için oldukça uzun süreli kullanım garantimiz de vardır. Ancak garanti temini ürünlerimizin ne şekilde kullanıldığına, bakımlarının gerektirilip gerçekleştirilmediğine ve nasıl temizlendiğine göre değişim göstermektedir. Özellikle temizlik konusunda hassas davranılmaması halinde natürel bir ürün olan mermerlerin çizilmesi ya da istenmeyen lekelenmelerin oluşması mümkün olmaktadır. Herkes tarafından bilinmemesine karşın mermer plakalar kimyasal ürünlerle temizlenmemelidir. Mermerin işlenmesine karşın içinde halen doğal mineraller bulunmaktadır. Kimyasal ürünlerin kullanımı ise taşın yapısının da renginin de bozulmasına neden olabilmektedir. Özellikle mermer plaka kullanımı döşeme ya da parke olarak tercih edildiğinde öncelikle cilasına özen gösterilmelidir. Konutlarda evcil hayvanları olanların veyahut işyerlerinde devamlı ayakkabı kullanımının mermer plakaları çizdiği unutulmamalıdır. Çizilmelere karşı döşeme sonrasında ustalarımız tarafından uygulanan cila işlemi önerilen aralıklarda devam ettirilmelidir. Böylelikle üründen maksimum süre kullanım faydası temin edilebilecektir. Son olarak ürünlerimizin bakımında zımpara uygulamalarının olduğu da bilinmelidir. Fakat bakım alanında yapılan cila da zımpara da bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi hallerde yine mermer plakaların ömürleri kısaltılarak doğal yapıları bozulacaktır.

  

TOP