Size özel en uygun fiyatlı mermer/traverten teklifi için telefon numaranızı bırakın

 

Mermer

Dekorasyon ve yapı malzemeleri gerek zevklere gerekse malzemelerin kalitesine göre değişim gösterebilmektedir. Bu bağlamda uzun yıllardan bu yana en sık tercih edilen ürünlerin başında mermer gelmektedir. Doğal bir yaş olmasının yanı sıra dayanıklı olması yüzünden de tercih edilen mermer artık çok şık hale de getirilmiştir. Peki, mermer tam olarak nedir? Mimarinin önemli başlıklarından biri olan mermer, metamorfik hareketler çerçevesinde oluşan ve oluşumunda kireçtaşları, ısı basınç gibi etmenlerden yardım alan önemli madenlerden biridir. Mineral bakımından da değerli olan bu maden ülkemizde sıklıkla çıkarılmaktadır. Mermer madeninin kullanımına bakıldığında ise oldukça eskilere gitmek gerekecektir. Ancak ülkemiz sınırları içerisinde kalmak gerekirse mermerden özellikle Osmanlı mimarisinde sıklıkla fayda sağlandığı görülecektir. Günümüze bakıldığında mermer yerine kullanılabilecek alternatif taşların ya da mermer görünümlü ürünlerin temin edilebildiği de bir gerçektir. Üstelik pek çok birey mermer tercihlerinden önce bu konu hakkında da bilgi temin etmek istemektedir. Ancak unutulmamalıdır ki hiçbir şey orijinali kadar kaliteli olmayacağı gibi kullanılacak olan mekânlarda birebir olarak aynı havayı da oluşturmayacaktır.

Mermer Çeşitleri

Doğal taşlar denince akla ilk gelen madenlerden biri olarak bilinen mermerlerde çeşit açısından da alternatifler bulunmaktadır. Ancak gerek kalitesi gerek göz aşinalığı olarak en çok Afyon mermerinin tercih edildiğinden bahsetmek gerekir. Bunun yanı sıra çeşitler renk kategorisinde incelendiğinde sonuçların gri ağırlıklı olduğu görülecektir. Son yıllarda mermer çeşitleri ve dekorasyon modasında da bir değişim meydana gelmiştir. Özellikle siyah tonlarındaki mermerler gerek evlerin iç dekorasyonunda gerekse dış dekorasyonda sıklıkla tercih edilmektedir. Tarihi eserlerdeki kullanılan çeşitlerde genel olarak beyaz rengin önce çıktığı tespit edilmiştir. Ancak günümüzde mermerlerin çeşit kategorilerindeki renkler bir hayli fazladır. Artık konutlarınızda ya da mermer denemek istediğiniz mekânlarda mavimtırak, pembe hatta kırmızı olan ürünleri bile gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz. Renk çeşitlerinde artış meydana gelmesinde ürün alternatiflerin ithal edilmesinin etkisi de büyüktür. Karar aşamasına geçmeden önce beğendiğiniz ürünlerin ithal olup olmadığı konusunda satış temsilcilerinden net bilgiler de temin edebilirsiniz.

Mermer Fiyatları

Kişiler mermer fiyatları konusunda net veriler temin ederek bütçeye uygunluk kararı vermek istemektedir. Fakat bu gibi bir kararın verilebilmesi için temsilcilerle bire bir olarak görüşme sağlanması gerekmektedir. Ortaya çıkan gerekliliğin altında yatan sebep ise mermerlerin fiyatlarının değişim göstermesidir. Öncelikle renkler değişimin en önemli görülen alt başlıklarındandır. Bunun yanı sıra ürünlerin nerelerde ve ne miktarlarda kullanılacağı da değişim etmenlerinden biridir. Unutulmamalıdır ki mermer ürünler uzun ömürlü oldukları için diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Fakat bu konu hakkında piyasada doğru bilinen yanlış çok fazladır. Özellikle mermer alternatifi olan ürünlerin satışlarını artırabilmek için mermerlerin olduğundan daha pahalı gösterilmesi söz konusudur. Ancak tekrar altını çizmek gerekirse bu gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Üstelik firmamız müşterileri için her daim ödemelerde kolaylık sağlama yoluna gitmektedir. Böylelikle sizler de gerek mutfaklarınızda gerekse istediğiniz diğer alanlarda mermer tercih edebilirsiniz. Bu sayede bir maliyet üzerinden uzun yıllar boyunca ilk günkü kadar şık ve kaliteli duran sonuçlar yakalama garantisini de yakalayacaksınız.

Mermer Desenleri

Piyasada mermer desenleri oldukça eski zamandan bu yana değişim göstermemiştir. Bu neden yüzünden mermer en değerli madenlerden biri olarak kabul edilmektedir. Özellikleri gereğince mermerlerin üzerinden suyolu şeklinde tabir edilebilecek doğal çizgiler oluşmaktadır. Üstelik oluşan çizgiler madenin işlenmesi sırasında da değişim göstermemektedir. Böylelikle oldukça doğal görünen sonuçlar elde edilebilmektedir. Günümüzde desen anlamında değişim gösteren şey mermer renkleri olarak açıklanabilmektedir. Artık renkler konusunda daha rahat şekilde hareket edilebilmektedir. Kategorilerimizden de görebileceğiniz gibi doğal desenler siyahtan pembe tonlarına kadar hemen her mermer türünden temin edilebilmektedir. Üstelik siparişlerin verilmesinden sonraki temin süresi de zannedildiği gibi uzun sürmemektedir. Konu hakkında hangi mermer türünden ne kadar ihtiyaç olduğuna göre farklılık gösteren temin süreleri verilmektedir. Firmamız vermiş olduğu teslim süresi için hassas olduğundan ötürü bu alanda bir sorunla karşı karşıya kalınması ihtimaller dâhilinde değildir. Aynı durum yenilikçi desenlerden kabul edilen koyu renklerin beyazlarlar vurgulandığı mermer alternatifleri için de geçerlidir.  Tedarik fabrikalarında bir aksaklık olmadığı takdirde ürünler minimum sürede teslim edilmektedir.

Mermer Kullanım Alanları

Mermer ürünlerde kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Kullanım alanlarının artmasında dekorasyon modasının da etkisi bulunmaktadır. Günümüzde konut dizaynlarında da ofislerde ya da akla gelebilecek diğer mekânlarda küçük dokunuşlar kaliteli ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Mermerler bu alanda ilk akla gelen materyalleri oluşturmaktadır. Merdivenlerde, mutfaklarda ve özellikle ıslak mekânlarda sıklıkla mermerler karşı karşıya kalınmaktadır. İşe konutlarda bakıldığında banyo ve mutfaklarda mermer dokunuşlarına denk gelinmektedir. Kullanışlı bir ürün olması sayesinde mermer mutfak tezgâhları hemen herkesin hayalidir. Üstelik mermer kullanım alanları giderek opsiyonlarını artırmaktadır. Artık pek çok ev sahibi süs eşyalarında da mermeri tercih etmektedir. Mermerin kullanıldığı dış mekânlarda da bulunmaktadır. Yine konutların bahçe bölümlerindeki süs havuzlarında veyahut havuz ve havuz kenarlarında sıklıkla mermere rastlanılmaktadır. Artık mermer alternatiflerinin geniş olması sayesinde ortamın dekorasyonu ile de bire bir şekilde uyum sağlayan mermerler şıklığın yanı sıra asalet ve uzun süreli kullanım garantisi vermektedir. Özellikle ofislerde mermer tercih edilmesi halinde mekânın daha kaliteli hale geldiğinin altı çizilmektedir.

Mermer Masa

Mermer masalar mermerin kullanıldığı en eski ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu neden yüzünden hemen hemen yaşı büyük olan herkesin evinde bu şekilde bir ürünler karşı karşıya kalınabilmektedir. Ancak günümüzde mermer masalar daha modern hale getirilmiştir. Böylelikle modern olarak dekore edilen konutlarda mermer masalar bir bütünlük sağlayabilmektedir. Üstelik masalarda da sehpalarda da ister kare ister oval ya da yuvarlak şekiller üretilebilmektedir. Bu alanda müşteri tercih ve isteklerine göre hareket edilebilmektedir. Mermer sehpa modellerinin modern hale getirilmesinde daha çok ayaklarının değişmesi ile ilerleme sağlanmıştır. Mermerin ağırlığını kaldırabilecek materyallerin tercih edildiği tasarımlar yine müşteri isteklerine göre ister sade ister daha şık şekillerde tamamlanabilmektedir. Estetik bir sonuç temin edilmesinden bulunduğu ortamı daha zengin göstermeye kadar etkileri olan mermer masalar ve sehpalar sadece evlerde değil işyerlerinde de kullanılabilmektedir. Toplantı masalarından çalışma masalarına kadar işlenebilen mermer, uzun süreli kullanım garantisi sayesinde sahiplerine bir sıkıntı da çıkarmayacaktır. 

TOP