Size özel en uygun fiyatlı mermer/traverten teklifi için telefon numaranızı bırakın

Mermer

Mermer Çeşitleri Öte yandan parlatılarak şeffaf görüntüler verilen mermerler, görsel doğrultudan tüm yapılara müthiş ve şaşaalı efektler kazandırmaktadır. Bu natürel taşlara birbirinden hoş renk kazanımlarını sağlayan öğelerse; talk, mika, grafit, demir, pirit, kuartz gibi madenlerdir. Yanı gizeme silikat zengini mermer piroksenler ve amfiboller yeşil; grena ve vezüviyanit kahverengi; epidot, kontrodit ve sfen sarı gibi renklere de bürünebiliyor. Oniks mermer türeviyse silisyum dioksit kapsayan kalsedon türevlerindendir. Bu taşın daha önceki ismiyse su mermeridir. Dünyada mermer taşları Paelezoik ve jeolojik yarıyıllarda oluşmuştur. Kimi zaman yer kabuğunun kmlerce derininde karşılaşılan mermer çeşitleri ehemmiyetli yapı malzemelerindendir.

mermerit

Mermerit dışı jel kot ile kaplanmış esneme payı mermer'den daha yüksek olan yapay bir malzemedir. Mermerit boya maddeleri, katalizör doldurucular ve organik tuz reçinesinden işlenmiştir.Mermerit içinde bulunan polyester sayesinde kolaylıkla şekil alır. Mermerit yıllar geçsede rengi solmayan dayanıklı ve parlaklılığını kaybetmeyen bir malzemedir. Mermerit müşterilerin istediği ebatta özel olarak kesilir, banyo için fayans ve mutfak duvarlarında kullanıllır.

mermer fiyatları

Mermer fiyatları mermer çeşitine göre değişiklik gösterir. Mermer fiyatları uygulanacağı alana ve ebata göre firmamızca uygun şekilde belirlenir.Mermer fiyatları her bütçeye göre firmamız tarafından en kaliteli hizmeti sağlamaktadır. Mermer fiyatları kampanyalarımız hayalinizi ettiğiniz mermer kaplama mutfak ve banyonuzu düşük bütçeyle size sunmaktadır. Mermer fiyatları olduğu mermer marka'sının ve mermer deseni'nin kalitesine göre belirlenir.

mermer çeşitleri

Mermer çeşitleri arasında çokça tercih edilen afyon mermer madenleri'nden çıkarılan gri mermerdir.Mermer çeşitleri ince bir özenle mermer fabrikaları'nda işlenerek evinizin her köşesine şıklık ve kalite katar. Mermer çeşitleri çokça seçeneğiyle banyo, mutfak ve diğer yaşam alanlarınızda zengin bir görüntü oluşturur. Mermer çeşitleri aradığınız size en uygun bütçeli mermer fiyatları'nı ve evinize en yakışacak mermer desenleri'ni sunar. Mermer çeşitleri kendi yaşam alanınızda özgün tasarım yapmanız için bir çok seçeneği vardır.

mermer desenleri

Mermer desenleri evinizin iç tasarımı için en kaliteli görüntüyü sağlar. Mermer desenleri çalışma alanınızda veya gezdiğiniz müze ve birçok heykel tasarımında karşınıza çıkar. Mermer desenleri günlük hayatımızda fuarlarda'da sergilenir.Mermer desenleri işlendiği bölgeye göre farklılık ve mermer kullanımı'nda bölgesel çokluk gösterir, bunlardan biride istanbul mermer desenleri'nde en çok kullanılan granit mermer desenleri göze çarpar. Mermer desenleri ortama estetiklik katar.

mermer fabrikaları

Mermer fabrikaları genellikle büyük boyutlu işleri ve seri üretimleri yaparlar. Mermer fabrikaları mermer'i kalıp halinde işleyerek istenilen ebata uygun hale getirir. Mermer fabrikaları blok mermer ile çalışır. Mermer fabrikaları ocak veya entegre tesis ile olabildiğince ucuz maaliyet ve ucuz enerji harcamaya gayret gösterir. Mermer fabrikaları dönemimize uygun mermer desenleri'ni ve mermer fiyatları'nı bize guvenilir bir biçimde sunar.

mermer firmaları

Mermer firmaları müsterilerine özenle hizmet verir. Mermer firmaları mermer döşenilecek ortama göre mermer fiyatı belirler. Mermer firmaları güvenilirliği ve kalitesiyle müşteri memnunuyeti kazanır. Mermer firmaları evinize veya iş yerinize uyacak en uygun mermer desenleri'ni araştırarak sizlere sunar. Mermer firmaları hayalinizdeki en iyi tasarımı size yaparak yaşam alanınızın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.

istanbul mermer

istanbul mermer özgün tasarımlarıyla ön plana çıkar. İstanbul mermer firmaları düşük bütçeli tasarımlarıyla elinizdeki mermer fiyat kampanyaları'nı değerlendirmenizi sağlar. Mermer istanbul'da en çok rekabet gören dekoratif araçlardan biridir. istanbul mermer dekorasyonları müzeler ve avm gibi büyük yapıları dahada görkemli hale getirir. Mermer istanbul'un çokça kullandığı mermer çeşitleri'ni sıkça gördüğümüz bir bölgedir.

mermer granit

Mermer granit türkiye'nin heryerinde en çok kullanılan mermer çeşiti'dir. Mermer granit genellikle çeşme, havuz ve fıskıye gibi ıslak hacimli yerlerde kullanılır. Mermer granit doğal taşlarda en dayanıklı olanıdır. Mermer granit sürtünmelere dayanıklı çizilmez bir yüzeye sahiptir. Mermer granit diğer mermer çeşitleri arasından en sertleridir.

mermer madeni

Mermer madeni zahmetle ve özenle mermer'lerin çıkarıldığı yerdir.Mermer madeni'ninden çıkarıldıktan sonra mermer'in işlenmesi için mermer fabrikaları'na götürülür. Mermer madeni sadece mermer'in çıkarılması görevini görür. Mermer maden'leri ülkenin kayaçlarının yüksek olduğu kesimlerde bulunur. Mermer madeni inşaat sektörü'nün başlıca gelen gelir kaynaklarından biridir.

mermer markaları

Mermer markaları mermer fiyatları'nı başlıca etkileyen faktörlerden biridir.Mermer markaları pahalı ve şık tasarımlarıyla dikkat çeker. Mermer markaları kendilerine özgün tasarımları ve mermer desenleri'ni ortaya koyarak müsşterilere en kaliteli hizmeti sunarlar. Mermer markaları genellikle mermer'in rengi veya mermer çeşiti'nden çok müşterinin ne isteyebilceği ile ilgilenip hayallerindeki tasarımı sektöre sürerler. Mermer markaları böylece kazanç ve güvenilirlik bakımından çok tercih edilir.

mermer masa

Mermer masa mutfağınızda ve salonunuzda hem kullanışlı hem şık duracaktır. Mermer masa renk seçenekleriyle her ortama estetiklik katar. Mermer masa mermer desenleri'nin sıkça kullanıldığı ev gereçlerinden biridir. Mermer masa ağırlık kaldırabilen, çizilmeyen ve rahatlıkla evinizde , işyerinizde kullanabilceğiniz masa çeşitleri'nden biridir. Mermer masa mermer fiyatları'nda düşük bütçeli şık mermer eşyaları'nden biridir.

mermer sehpa

Mermer sehpa küçük ve gösterişli evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilceğiniz ev gereçlerinden biridir. Mermer sehpa yuvarlak, kareşekillerinde birçok renk ve birçok mermer çeşitleri'yle en çok tercih edilenler arasındadır. mermer sehpa işyerinizde olduğu gibi her ortamda şestetiklik sağlar. Mermer sehpa küçük yapısı ile her alana sığar. Mermer sehpa tasarımları ortamı zengin gösterir.

mermer tezgah

Mermer tezgah mutfakta çokça tercih edilir. Mermer tezgah her bakımdan avantajlı olmasıyla birlikte sağlam ve dayanıklıdır.Mermer tezgah türkiyede sıkça kullanılan tezgahlardan biridir. Mermer tezgah sert yapısından dolayı çizilmez. Mermer tezgah ıslak hacimler için uygundur.

mermer koleksiyonu

Mermer koleksiyonu türkiye'nin heryerinde mermer çeşitleri'nin bir araya gelmesi ve farklı mermer desenleri'ni bir araya toplaması bakımından oldukça zengindir. Mermer koleksiyonu günümüzde az rastlanır. Mermer koleksiyonu içinde en nadir mermer desenleri barındırır. Mermer koleksiyonu günümüzden bu yana işlenmiş birçok mermer çeşiti'ni sergiler.Mermer koleksiyonu tasarımcılar için önemli bir kaynaktır.

En Namlı Mermerler ?

Dünyanın en namlı mermerleri Fransa, İtalya, Belçika, İspanya’dan ve Uruguay’dan çıkarılabilmekte… Ek olarak Hindistan, Afrika, Amerika Vermont bölgesi de bu mevzuda doruktadır. Toprak altından bin bir meşakkatle çıkarılabilen mahsul türevleri sonrasında kaldırma – taşıma vasıtalarıyla çıkarılarak, atölyelerde profesyonel ellerde kesme cihazları, özel testerelerde kesilerek planyalar, tornalar sayesinde işlenmektedir. İçyapıların en gösterişli görsel öğesi olabilen mermerler aynı zamanda iç dekorasyon alanında, heykelcilik ve ziynet eşya imalinde de kullanılmaktadır. Öteki taraftan küvet, lavabo, mutfak tezgahı gibi kullanım alanlarında da sıklıkla şahane tasarımlarda yapıları süslemekle kalmayıp hayat alanınıza değer vermektedir. Bunların yanısıra merdiven, taban döşemeleri, mermer duvarlarda karakteristik, güzel görünümü ve sağlam yapısı açısından oldukça çok seçim edilmektedir. Dış etraflarda suya ve hava koşullarına dayanıklı yarıksız mermerler kullanılır.

Mermer Kullanım Alanları

Artan kırık parçalarından ise yapay taş dolgu maddesi biçiminde yararlanılmaktadır. Türkiye de mermer işlemeleri bütün 4000 sene evveline kadar direnmektedir. Öte yandan ülkemizdeki şirketlerin büyümesi ve gelişmesi ile bu mevzuda dünya standartlarının da üzerine çıkan çalışmalar sergilenirken dünya çapında ki markalarla yarışan mermer markaları da öne çıkmaktadır. Hurok Marble de bu mevzuda önde gelen markalardan olup mermer ihracatı ve ithalatı mevzusunda ehemmiyetli markalardandır. Görsel doğrultudan oldukça şaşalı ve şaşaalı tasarımlar ortaya çıkaran mermer çalışmaları sayesinde insanlar hayat alanlarında sıradan ahşap parke ya da laminant döşemelerinden sıyrılarak gizeme dışı görünümlerde mermer yer sert taban tertip etmelerine ya da mermer pencere denizliklerine, ahşap merdiven basamaklarından tutunda şaşaalı mermer plaka basamaklara yönelmektedir. Dilerseniz sizlerde alanında profesyonel çalışmalar sergileyerek mekanlara first class ambiyanslar kazandıran Hurok Marble mahsullerinin şairane tasarımlarını araştırabilirsiniz. Bir öteki yandan bu cins taşlardan mutfak tezgah aralarında da gönül ferahından faydalanabilirsiniz. Çünkü kadınların günlerinin büyük bir kısmının geçtiği yerlerdir mutfaklar. Aynı zamanda bu cins taşlar kendi gustonuzu ortaya koyarak butik bir mutfak planlamanızda da en zengin öğelerden olacaktır. Misalin onarım yaptığınız konutlarınızda ya da yeni taşınacağınız konutunuzun içini kendiniz planlayacağınızda tek tek seçtiğiniz konut ve mutfak öğeleri arasında kendinize has tatlar katabilirsiniz bu sayede. Mutfak mahsullerini araştırdığınızda neden laf ettiğimizi çok daha iyi kavrayacaksınız. Misalin tezgah artta mutfaklarınızda kullanabileceğiniz natürel taşları; tezgah art seramik, tezgah arası sırça mozaik, tezgah arası granit biçiminde seçebilirsiniz. Gelin siz de konutlarınızda tabiatın eşsiz dokusunu duvarlarınız sayesinde yansıtın. Bu mevzuda mutfak tezgah art natürel taş mozaikler en efektif nüvelerden olacaktır. Çünkü orijinal görünümleriyle mutfaklarınıza exclusive ambiyanslar katarken yalnızca sizin mottonuzu da simgeleyebileceklerdir. Natürel Taşların Ehemmiyeti Natürel taşların bir öteki ehemmiyetli ve yarayışlı özelliği de ekolojik ve uzun ömürlü olmalarıdır. Dilediğiniz mutfak dekorasyonlarına geçimli renk ve tonda bulabileceğiniz bu natürel taşlar sayesinde; natürel kahve tonları, beyazın 50 tonu, kremler, kemik renkler, ekrular, kum beyazları, kırık beyaz renkleri, mekanlarınızda uyumla dans edebilecek. Böylece hayat alanlarınıza huzur doğacağı gibi en natürel etrafları da kendi cennetleriniz olan konutlarınıza taşıyabileceksiniz. Ekonomik maliyetlerini gördüğünüzde ise gözlerinize inanamayacaksınız. Yeniden salon dekorasyonlarında alkışla kullanabileceğiniz taş duvarlar bambu, natürel taş, beton çeşitlemeleriyle en hoş natürel görünümlere kavuşabilir.

Mermer Plaka Duvar Kaplama

Taş duvar kaplama mahsullerinin kurulumu çok basit ve kolaydır. Yalnızca bir vida ile asıllaştırılabilecek olan bu parçalar hem konutlarınızda hem de spa merkezleri, otel, kafeterya, şirketler, spor salonları, restaurant gibi mekanlarda tutku edilen tipte de sıklıkla seçim edilebilmektedir. Bunlara ek olarak normalin dışında kimsenin evinde olmayan banyo dekorasyonları için de bu özel taşlardan yararlanabilirsiniz. Yeniden konutlarınızda son zamanlarda sıklıkla seçim edilen tuğla taş duvarlardan oluşturmak da birbirinden şık natürel taşlarla çok basit. Daha sıhhatli, ekolojik, etrafa hasar vermeyen, renkli ve cümbüşlü iç – dış mekanlar için her zaman natürel taşları seçim edebilirsiniz. Bu mevzuda ‘siz hayal edin yeter!’ diyoruz.

TOP