Traverten

Dekorasyon için doğal madenlerin kullanılması yeni bir şey değildir. İnsanlık tarihine bakıldığında özellikle zenginlik alameti olarak algılanan doğal taşlar aynı zamanda uzun süreli kullanım garantisi ile de birlikte gelmektedir. Traverten de bu bağlamda gerek konutların iç dizaynlarında gerek bahçe veyahut ofis dekorasyonlarında kullanılan doğal ürünlerden biri olarak tanımlanabilmektedir. Üstelik son yıllarda bu ürünün renk ve model açısından eksiye göre daha da zengin bir hale geldiğinden söz etmek yanlış olmayacaktır. Traverten denince piyasaya hâkim olmayanlar sadece Denizli çevresine yer alan beyaz taş benzeri yapıları düşünmektedir. Onlar da traverten olmasına karşın dekorasyonda farklı uygulamaların olduğunun bilinmesi gerekir. Bu maden türü özellikle sıcak su kaynakları bulunduran bölgelerde mağara içlerinde yer almaktadır. Oluşumunda karbondioksit etkisi bulunduğundan ötürü yapısı çok şık bir görünüm alan travertenlerde beyazdan ziyade koyu renkli olan alternatifler tercih edilmektedir. Bu sayede kullanılan alandaki diğer materyaller ile bir uyum yakalaması da mümkün olmaktadır.

Traverten Mermer

Traverten mermer çeşitleri arasında gösterilen ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ancak yapısı itibari ile mermere benzediği söylenemez. Benzerlik konusundaki farklar ürünlerin kalitesi ile kıyaslanmamalıdır. Çünkü hem traverten hem de mermer natürel taş kategorilerinde en kaliteli ve dayanıklı ürünlerdendir. İkili arasındaki fark oluşumdan ileri gelmektedir. Bilindiği üzere mermer, pürüzsüz olması ile nam salmış parlak yapıda bulunan taşlardır. Üstelik firmamızda alternatif renklerdeki mermerlere de erişim sağlayabilirsiniz. Traverten taşı ise bu alanda daha mat bir görünüm isteyenlerin tercihidir. Anlatıldığı üzere mağaralarda bulunan taşın oluşumunun son aşamasında karbondioksit gibi gazların salınımı yapılmaktadır. Gerçekleştirilen bu salımın çerçevesinde ürünlerde delikli olarak düşünülebilecek yapılar meydana gelmektedir. Fakat bu durum travertenlerle mekânlarda daha şık bir hava temin edilmesini sağlamaktadır. Üstelik tek fark delikli yapı da değildir. Bazı traverten ürünlerinin üst kısımlarında farklı renklere sahip olan damalar da olduğu bilinmektedir. Bu sayede kullanıldığı alanlarda eşsiz bir hava oluşturan taşlar, şıklık garanti temini de yapabilmektedir.

Traverten Taşı

Karbonat kaya olarak da tanımlanan traverten taşı ülkemizden temin edilebilen ürünler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tercih eden müşteriler için ithal olan ürünler de kullanılabilmektedir. Ürünler arasındaki görünüm farklı madenin hangi bölgeden çıkarıldığında göre değişim göstermektedir. Ancak kalite açısından en iyi alternatiflere sahip olacağınızın altı çizilmektedir. Böylelikle kullanım alanlarında kısa süre içerisinde yıpranma gibi sorunlarla karşı karşıya kalınması mümkün değildir. Doğal taş olması sayesinde temizliği de bir hayli kolay şekilde yapılabilen travertenlerde lekelenmelerle de karşı karşıya kalınmamaktadır. İnsanların traverten döşeme ile alakalı olarak yanlış bildiği konu başlıklarından olan dayanıklılık konusu taşın yumuşak olarak nitelendirilebilen yapısından ileri gelmektedir. Pek çok birey bu yapıyı kırılmaya müsait olarak algılanmaktadır. Oysaki bu durum söz konusu bile değildir. Oluşum yapısı sayesinde traverten madeni kullanıldığı bölümlerde dayanıklılık sağlamaktadır. Özellikle karo kaplamaları ya da dış mekânlarda tercih edilen travertenler bu dayanıklılığın yanı sıra hem farklı hem de oldukça şık bir sonuca erişim sağlanmasını garantilemektedir.

Traverten Kullanım Alanları

Traverten kullanım alanları günümüzde oldukça fazladır. Yakın geçmişe kadar bahçe dekorasyonlarında ya da havuz kenarlarında sadece mermer gibi ürünlerin kullanıldığı bir gerçektir. Ancak günümüzde iki alan için de travertenlerin de seçilmesi mümkündür. Traverten uygulamaları denince merdivenler gibi yer döşemeleri de akla gelmemektedir. Çünkü bu ürün duvarlarda da sıklıkla kullanılabilmektedir. Özel dokunuşlar sayesinde kullanıldığı alanda bir bütünlük sağlayan ürünler iç mekânlarda da kendini göstermektedir. Suya dayanıklı olması sayesinde banyolarda ya da mutfaklarda kısaca akla gelen her yerde traverten taşı değerlendirilebilmektedir. Üstelik her taşın birbiri ile aynı olmaması da çok önemlidir. Natürel bir ürün olması sayesinde çıktığı alana göre benzerlik göstermesine karşın kesim sırasında doğal desen farklılıkları yaşanabilmektedir. Traverten desenlerinin uzun ve kısa olması şeklinde meydana gelen bu fark sayesinde ürünlerin kaliteleri ve güzellikler kendini daha çok belli etmektedir.

Traverten Fiyatları

Mekânlarda traverten dizaynı ile oluşturulabilen dekorasyonlar akıllara hemen fiyatları getirmektedir. Öncelikle doğal taşlar maden olarak nitelendirildiği için fiyatlandırmalarından farklı politikaların izlendiği bilinmektedir. Bu da her taşın aynı rakamlar üzerinden satılamaması sonucuna götürmektedir. Çünkü taşların çıkarılması ve çıkarılması sonrasında işlenmesi aşamaları zahmet gerektirmektedir. Aynı şekilde bir madenin ülkemizde bulunma sıklığı ve dayanıklılığı da fiyat alternatiflerinin meydana gelmesine neden olmaktadır. Son olarak traverten fiyatlarında farklılık nedeni kullanım miktarıdır. Herkesin aynı miktarda taşa ihtiyacı bulunmamaktadır. Mekân boyut özellikleri, renk tercihleri fiyatlarda oynama yaratmaktadır. Yine de piyasa araştırması yapmanız halinde rakamlarımızın ortalamanın üzerinde olmadığını görebilirsiniz. Üstelik müşteri memnuniyeti için hemen her dönemde gerçekleştirmiş olduğumuz kampanyalar sayesinde ödeme kolaylıkları da sağlayabiliyoruz. Konu hakkında kesin sonuçlar alabilmek için ürünü kullanmak istediğiniz alanın boyut özellikleri ile birlikte müşteri danışmanlarımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede satış elemanlarımız sizler için en iyi rakamları kısa süre içerisinde hesaplayacaklardır. Ürünlerin kullanılacağı alanların bilinmeden fiyat verilmesi doğru olmadığı için internet sistemimizde bu şekilde bir uygulama yapmadığımızın da altını yeniden çizmek isteriz.

Traverten Döşeme

Traverten kaplama ürünler özellikle son yıllarda ürün kapasitelerini giderek artmıştır. Bu sayede hem ofislerinizde hem de konutlarınızda traverten ile fark yaratan sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kullanımlarda döşemelerin yanı sıra natürel taşlar ile obje yapımına da karar verebilirsiniz. Çerçevelerden başlayarak alternatif estetik obje yapımlarına kadar olanak tanıyan ürün, döşemelerle genel ambiyansın bir uyum yakalamasını da garanti etmektedir. Üstelik traverten taşlarının renklendirilme özelliği olduğunu da unutmamalısınız. Böylelikle genel ortama uyum sağlayan ürünlerin yanı sıra ortamda anında dikkatleri üzerine çeken parçalara ya da bölümlere de sahip olabilirsiniz. Kataloglarımıza göz attığınızda döşeme için tercih edebilecek olduğunuz traverten renklerinin alternatifleri olduğunu da görebilirsiniz. Klasik olan model her daim satış oranlarını yüksek tutmasına karşın son zamanlarda altın detayları olanın da satış oranları giderek artmaktadır. Müşterilerimizin döşemelerin yapılmasından sonra kullanım konusunda sıkıntı yaşamamaları ürünlere nasıl baktıklarına göre değişim göstermektedir. Natürel bir taş olan traverten kimyasallarla temizlenmediği sürece yapısında herhangi bir bozulma göstermeyecektir. Üstelik ürünlerde yine yapısı gereği su emme gibi bir özellik de bulunmaktadır. Bu da yine kullanım alanına göre değişmekle birlikte suyun taşması ya da nem gibi sorunların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. 

TOP